Poznań Imperial Studio Poznań Imperial Studio
en_GBpl_PL
Przeskocz do treści
  • Makijaż pernamentny
    • Makijaż pernamentny brwi
    • Makijaż pernamentny ust
    • Makijaż pernamentny kreski
  • W skrócie
  • Mikropigmentacja medyczna
  • Galeria
    • Facebook
    • Usta
    • Kreski
    • Brwi
  • Laser Q-switch
  • Usuwanie
  • Cennik
  • Dyplomy
  • Kontakt
  • 509 180 160

Informator

INFORMATOR  DLA  KLIENTA  –  ZABIEG  MAKIJAŻU  PERMANENTNEGO

  1. CEL I OPIS ZABIEGU

Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na wprowadzeniu do skóry substancji barwiących nadających i wzmacniających określony efekt optyczny. Możliwe jest również dokonanie zmian w zakresie niektórych elementów estetycznych pigmentowanych obszarów – w szczególności dotyczy to uzupełnienia lub zagęszczenia naturalnego owłosienia brwi lub ujednolicenia wybarwienia czerwieni wargowej itp.

Makijaż permanentny jest zabiegiem pigmentacji estetycznej polegającym na wprowadzeniu śródskórnie (do skóry właściwej), za pomocą mikronakłuć lub mikronacięć, mieszaniny barwiącej (pigmentu)  w celu uzyskania określonego efektu estetycznego.  Uzyskanie prognozowanego efektu po zabiegu makijażu permanentnego wymaga, w zależności od indywidualnych właściwości skóry klienta, fizjologicznych procesów gojenia, techniki, metody oraz sposobu przeprowadzenia zabiegu jednej, dwóch, a czasami trzech i więcej procedur zabiegowych (zabieg pierwszy oraz zabiegi nazywane dopigmentowaniem). Kolejna procedura zabiegowa (dopigmentowanie) powinna być przeprowadzona w okresie od 30 do max. 60 dni od poprzedzającego ją zabiegu. W trakcie zabiegu makijażu permanentnego następuje przerwanie ciągłości tkanek co powoduje, że zabieg może być bolesny, a stopień subiektywnego odczuwania bólu jest powiązany z jego indywidualną tolerancją. W zależności od okolicy zabiegowej, metody, techniki i sposobu wykonania  zabieg trwa od 60 do 180  minut.

1.1. ETAPY PROCEDURY ZABIEGOWEJ

  1. Konsultacja – zebranie informacji o oczekiwaniach klienta, wykluczenie bezwzględnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, dobór koloru i kształtu makijażu, omówienie przebiegu zabiegu, możliwych powikłań i postępowania pozabiegowego.
  2. Wyrażenie zgody na zabieg.
  3. Dezynfekcja skóry.
  4. Wybór koloru jaki zostanie użyty do wykonania makijażu permanentnego (test kilku kolorów na skórze, spośród których klient samodzielnie wybierze ten kolor który odpowiada mu najbardziej).
  5. Znieczulenie miejsc poddawanych mikropigmentacji (nałożenie kremu lub płynu znieczulającego, wykonywane przed lub w trakcie zabiegu).
  6. Wykonanie rysunku – wykonanie na twarzy klienta zarysu makijażu kredką kosmetyczną, w celu uzgodnienia pożądanego przez klienta efektu w zakresie kolorystyki i kształtu.
  7. Wykonanie mikropigmentacji czyli wprowadzenie barwnika w skórę za pomocą urządzenia z modułem igłowym (tzw. kartridż) lub ręcznego narzędzia. Każdy element dotykający skóry klienta jest sterylny i jednorazowy. Igły są rozpakowywane w obecności klienta.
  8. Udzielenie zaleceń dotyczących pielęgnacji i higieny miejsc poddanych zabiegowi – klient otrzymuje pisemną informację w postaci broszurki informacyjnej oraz krem/y pielęgnacyjne stosowane w domu po pigmentacji.

 

1.2. OPIS PREPARATÓW, PRODUKTÓW, URZĄDZEŃ I NARZĘDZI UŻYTYCH DO ZABIEGU

PIGMENTY – Pigmenty do makijażu permanentnego są barwiącą mieszaniną chemiczną składającą się z rozpuszczalnika ( woda, alkohol etylowy), spoiw, emulgatorów, surfaktantów, konserwantów, dodatków ( np. wyciąg z oczaru wirginijskiego) oraz substancji barwiących o różnych parametrach fizyko-chemicznych.

URZĄDZENIA I NARZĘDZIA – Wprowadzenie barwnika w obręb skóry nastąpi przy pomocy aparatu igłowego lub przy pomocy ręcznie wykonywanych nacięć jednorazową igłą/igłami. Materiały ingerujące w skórę klienta (ostrza do microbladingu, igły typu kartridż) są jednorazowe i otwierane w obecności klienta. Urządzenie służące do wykonania makijażu permanentnego jest przed każdym zabiegiem dezynfekowane i zabezpieczane jednorazową folią ochronną.

PRODUKTY – Wszystkie produkty użyte do wykonania zabiegu będą stanowiły materiał jednorazowy (rękawiczki, aplikatory, waciki, serwety zabiegowe, prześcieradła zabiegowe, tacki, czepki, folie zabezpieczające urządzenia i narzędzia). Wszystkie igły, ostrza niezależnie od ich konstrukcji technicznej są jednorazowym materiałem jałowym.

STANOWISKO ZABIEGOWE – Jest przygotowane do zabiegu z zachowaniem właściwych standardów higienicznych obowiązujących przy tego typu zabiegach.

        2. PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  1. ciąża i karmienie piersią,
  2. infekcja w miejscu zabiegu lub ogólnoustrojowa oraz podwyższona temperatura ciała,
  3. choroba nowotworowa w trakcie terapii i/lub cukrzyca i/lub hemofilia i/lub nie leczone nadciśnienie,
  4. aktywna opryszczka (istotne przy pigmentacji ust),
  5. skłonność do bliznowaceń, zwłóknień, trudno gojących się ran,
  6. wiek poniżej 18 lat, osoba ubezwłasnowolniona i/lub choroba psychiczna uniemożliwiająca zrozumienie, na czym polega zabieg makijażu permanentnego i podjęcie świadomej decyzji o poddaniu się zabiegowi,
  7. epilepsja,
  8. zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (np. laser, wypełniacze, botox, złuszczające peelingi i kwasy), wykonywane w obrębie skóry, która ma zostać poddana makijażowi permanentnemu, w okresie krótszym niż 3 miesiące od planowanego zabiegu makijażu permanentnego,
  9. łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry lub inny stan zapalny skóry i/lub nasilony trądzik występujący w obrębie skóry która ma być poddana zabiegowi,
  10. choroby gałki ocznej (jaskra, zaćma, odklejająca się siatkówka) w przypadku pigmentacji powiek,
  11. stosowanie doustnych kortykosteroidów (mniej niż 4 tygodnie od zakończenia kuracji), retinoidów (mniej niż 6 miesięcy od zakończenia kuracji), antybiotyków (mniej niż 7 dni od zakończenia kuracji),
  12. choroby psychiczne, w tym depresja, choroba dwubiegunowa, schizofrenia oraz/lub przyjmowanie leków psychotropowych,
  13. stosownie odżywek do rzęs/brwi (należy zaprzestać ich używania na 30 dni przed planowanym zabiegiem),
  14. sztuczne rzęsy należy usunąć min.3 dni przed zabiegiem makijażu permanentnego powiek,
  15. intensywna opalenizna (zaleca się nie korzystanie z kąpieli słonecznych i solarium na 14 dni przed zabiegiem),
  16. spożywanie alkoholu w okresie 48h przed zabiegiem,

W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do możliwości występowania u Pani/Pana przeciwwskazań do zabiegu makijażu permanentnego, zaleca się zasięgnięcie porady lekarskiej, w zakresie tego czy może Pani/Pan poddać się zabiegowi makijażu permanentnego.

  1. MOŻLIWE POWIKŁANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻADANE PO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Istotne klinicznie oraz długotrwałe powikłania pozabiegowe wymagające interwencji medycznej w przypadku makijażu permanentnego są bardzo rzadkie, nie mniej nie ma możliwości ich całkowitego wykluczenia, mimo zachowania należytych standardów higienicznych, wiedzy i umiejętności osoby wykonującej zabieg.

W pierwszym etapie po zabiegu (lub już w trakcie zabiegu) mamy do czynienia z działaniami niepożądanymi wynikającymi z naturalnej reakcji autoimmunologiczej organizmu na przerwanie ciągłości tkanek (mikrouraz) i umieszczeniem w nich ciała obcego (pigmentu) oraz z naturalnymi procesami odbudowy i regeneracji tkanek. Przybierają one postać: zaczerwienienia skóry, rumieni, obrzęków, swędzenia, pieczenia, zwiększonej wrażliwości wokół okolicy zabiegowej, wrażenia suchości wokół okolicy zabiegowej, wysięków – krwi i płynów surowiczych, siniaków, krwiaków. Wszystkie opisane ewentualne dolegliwości, o ile wystąpią, zazwyczaj ustępują samoistnie w okresie od kilku godzin do 14 dni od zabiegu.

W przypadku pigmentacji okolic gałki ocznej: podrażnienie gałki ocznej, opuchnięcie powiek, łzawienie, zaczerwienienie oczu, spojówek.

W przypadku pigmentacji ust: możliwość wystąpienia miejscowych wylewów krwi (siniaki) oraz aktywizacji i wystąpienia wirusa opryszczki HSV (herpes simplex virus – HHV-1 i HHV-2). Etiogia tego wirusa nie jest do końca poznana, szacuję się, że jego nosicielami jest od 70% do 90% populacji. Zabieg makijażu permanentnego nie skutkuje zakażeniem tym wirusem, jednakże może być przyczyną jego aktywizacji wynikającej z przerwania ciągłości tkanek i umieszczeniem w nich ciała obcego (pigmentu). W razie wystąpienia opryszczki, należy rozważyć zastosować odpowiedniego leku na wirus herpes simplex (np.leki dostępne bez recepty w aptece) lub skontaktować się z lekarzem.

Proces gojenia się rany pozabiegowej uzależniony jest od cech osobniczych danego organizmu. Należy przy tym uwzględnić fakt, że na przebieg  gojenia i tym samym na wygląd makijażu permanentnego po zagojeniu, wpływ ma wpływ wiele czynników, na przykład: wiek, gospodarka hormonalna, niedobór mikroelementów, stosowane suplementy i leki, jednostki chorobowe (np.  choroby tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie etc), ekspozycja na promieniowanie UV, pielęgnacja pozabiegowa.

Powikłania które mogą wystąpić po zabiegu makijażu permanentnego:

–  reakcje alergiczne (pokrzywka, opuchnięcie, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, nieokreślony kontaktowy  stan zapalny skóry, wstrząs anafilaktyczny),

– infekcje o charakterze bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym,

– w przypadku pigmentacji okolic gałki ocznej: kontaktowe zapalenie spojówek, wirusowe lub bakteryjne zapalenie spojówek, idiopatyczne zapalenie spojówek, poparzenie rogówki, uszkodzenie rogówki,

–  niekontrolowana migracja pigmentu (tzw. rozlanie się pigmentu pod skórą),

– pozostanie pigmentu w skórze w sposób trwały (czyli tatuaż zamiast makijażu permanentnego),

– reakcje fototoksyczne lub fotoalergiczne w wyniku działania promieniowania UV,

– reakcje ziarniniakowe, niespecyficzne aseptyczne zapalenie ziarniniakowe wokół ciała obcego (pigmentu),  sarkoidoza skóry, guzy i masy przypominające guzy, keloid, blizny, bliznowce,

– zmiana koloru pigmentu na niepożądany.

W przypadku wystąpienia nieustępującego miejscowego stanu zapalnego (zaczerwienienie, ból, tkliwość, obrzęk, wydzielina ropna, wypryski skórne) lub innych niepożądanych dolegliwości należy ten fakt zgłosić osobie wykonującej zabieg oraz skorzystać z porady lekarskiej. Usługa makijażu permanentnego ma charakter usługi o charakterze upiększającym/kosmetycznym i nie jest świadczeniem zdrowotnym, dlatego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań, działań i rezultatów nie pożądanych w zakresie zdrowia, klient/klientka natychmiast powinna skonsultować kwestię zdrowotną z lekarzem i powiadomić osobę wykonującą zabieg o wystąpieniu powikłań.

W przypadku większości procedur kosmetycznych i kosmetologicznych, również w przypadku zabiegu makijażu permanentnego, pozytywny efekt zabiegu nie jest zagwarantowany, a efekty zabiegu nie są identyczne w przypadku każdej osoby.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości wystąpienia u Pani/Pana powikłań powstałych w wyniku zabiegu makijażu permanentnego zaleca się zasięgnięcie specjalistycznej porady lekarskiej.

  1. EFEKTY ZABIEGU, CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA UTRZYMYWANIE SIĘ, STABILNOŚĆ I ODBIÓR EFEKTU ZABIEGU

Uzyskanie prognozowanego efektu po zabiegu makijażu permanentnego wymaga wykonania zabiegu pierwszego oraz zabiegów dopigmentowujących (jednego, dwóch a czasami trzech i więcej procedur dopigmentowujących). Przy właściwej pielęgnacji prognozowany efekt może się utrzymywać od kilku miesięcy do 24 mc, w przypadku pigmentacji okolic oka (powiek) przy których stosowane są pigmenty o jednorodnej zawartości substancji barwiących, ten efekt może się utrzymywać znacznie dłużej – nawet powyżej 5 lat.

Kolejne procedury zabiegowe (dopigmentowania, pigmentacje uzupełniające) powinny być przeprowadzone w okresie od min. 30 do max. 60 dni od poprzedzającego ją zabiegu. Ten niezbędny, minimalny odstęp czasowy jest podyktowany procesami odbudowy i regeneracji tkanek, natomiast maksymalny odstęp czasowy ma na celu uzyskanie jak najbardziej optymalnego efektu pozabiegowego (zbyt długi odstęp owocować może znaczną różnicą w kolorystyce na brwiach).

Usługa makijażu permanentnego zostanie wykonana z zachowaniem należytej staranności wynikającej z zawodowego charakteru działalności prowadzonej przez linergistkę wykonującą zabieg, jednak w niektórych przypadkach, pomimo korekty i dopigmentowań, nie udaje się osiągnąć pożądanych rezultatów (najczęściej ze względu na nierówną, nie symetryczną absorpcję pigmentu przez skórę lub brak pozostania pigmentu w skórze).

Efekty zabiegu są zależne od wielu czynników i okoliczności, makijaż permanentny może się zmieniać pod wpływem naturalnych procesów zachodzących w skórze podczas gojenia, pod wpływem stosowanych zabiegów (kwasy/peelingi), pod wpływem upływu czasu, pod wpływem przyjmowanych leków i suplementów, pod wpływem zmian hormonalnych, indywidualnych właściwości skóry (np. skóra tłusta, sucha) czy promieniowania UV. W przypadku większości procedur kosmetycznych i kosmetologicznych, również w przypadku zabiegu makijażu permanentnego, pozytywny efekt zabiegu nie jest zagwarantowany, a efekty zabiegu nie są identyczne w przypadku każdej osoby. Wykonawca zabiegu nie gwarantuje uzyskania określonego rezultatu czy efektu,  a podstawą roszczeń nie może być rozbieżność między oczekiwaniami klientki/klienta, a ostatecznym efektem.

  1. TRWAŁOŚĆ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Trwałość makijażu permanentnego jest kwestią indywidualną i zależy m.in. od: rodzaju skóry  i jej kondycji, poziomu jej nawilżenia i odżywienia skóry, ekspozycji na promieniowanie UV,cech osobniczych organizmu m.in.: wiek, zaburzenia metabolizmu, równowaga kwasowo-zasadowa, równowaga hormonalna,  jednostki chorobowe, przyjmowanych leków, zażywanych ziół i suplementów, trybu życia, diety, stosowanych używek, środowiska pracy, stosowanych na co dzień kosmetyków i preparatów w okolicy zabiegowej, wykonywanych zabiegów np. zabiegi z użyciem kwasów, peelingi, pielęgnacji pozabiegowej.

Makijaż permanentny jest zabiegiem estetycznym którego efekt jest nietrwały. Pigment użyty do wykonania makijażu permanentnego jest cały czas usuwany przez organizm (po pewnym czasie znacznie blednie). Wynika to bezpośrednio z charakterystyki fizyko-chemicznej mieszaniny barwiącej (pigmentów) stosowanych do tego typu zabiegów. W związku z powyższym w procesie uzyskiwania i utrzymywania się efektu pozabiegowego należy uwzględnić reaktywność i nie stabilność pigmentów względem czynników zewnętrznych , wewnętrznych oraz innych możliwych interakcji. Procesy fizjologiczne zachodzące w skórze oraz całym organizmie, ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych indywidualnych i osobniczych jego cech oraz innych czynników działających destrukcyjnie na pigment powodują, że proces metabolizowania pigmentu skutkujący zanikiem pigmentacji, jej wybarwieniem lub zmianą (inwersją) kolorystyczną u każdej klientki/a będzie przebiegał odmiennie w związku z czym nie można zagwarantować uzyskania określonego rezultatu.

5.1. PRZYKŁADOWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE W ZAKRESIE UTRZYMYWANIA SIĘ I STABILNOŚCI EFEKTU ZABIEGU, KTÓRE SPOTYKA SIĘ W MAKIJAŻU PERMANENTNYM

W przypadku skóry normalnej i suchej  efekty pigmentacji utrzymują się dłużej natomiast w przypadku skóry tłustej, pigmentacja może utrzymywać się krócej, istnieje możliwość rozmycia się konturów i ew. włosków przy technikach włoskowych. U osób młodych pigment będzie usuwany przez organizm szybciej (szybsza wymiana komórkowa) niż w przypadku osób w wieku bardziej dojrzałym. W przypadku skóry naczynkowej kolor pigmentacji może przyjmować chłodniejsze odcienie ( wpływ koloru hemoglobiny). W przypadku cer wrażliwych, trądzikowych, ze skłonnościami do podrażnień, atopowego i łojotokowego zapalenie skóry, możliwe jest bardzo szybkie w czasie rozjaśnianie się pigmentu, a końcowe efekty po zabiegu są bardzo trudne  do przewodzenia ( możliwa jest bardzo duża utrata koloru podczas gojenia, ale również w pełni satysfakcjonujący poziom jego ulokowania). Możliwe, że przy takich skórach, będzie istniała konieczność częstszych zabiegów odświeżających pigmentację, jak również prawdopodobne jest, że będzie konieczność wykonania większej ilości dopigmentowań niż ma to miejsce zazwyczaj. W zakresie koloru pigmentacji możliwe jest zarówno całkowite lub przyspieszone jego zanikanie – w wyniku metabolizmu pigmentu przez organizm lub też jego usunięcia (odrzucenia). Możliwe są również zmiany kolorystyczne polegające na zmianie tonalnej ( jaskrawość lub nasycenie) oraz zmiany kolorystyczne w postaci inwersji ( wybarwienie się np. brązów w kolory łososiowe, czerwone czy fioletowe; czerni i szarości w kolor niebieskawe itp.) – powodem tych zmian są procesy fizjologiczne, promieniowanie UV i wpływ czynników zewnętrznych niezależnych od osoby wykonującej zabieg. Do najpowszechniej występujących zmian kolorystycznych zalicza się wybarwienie kolorów brązowych do koloru pomarańczowego/łososiowego – taki wybarwiony kolor pigmentu można zmienić w kolor popielaty, czyli bardziej naturalny dla brwi niż pomarańcz, za pomocą zabiegu laserowego (zazwyczaj wystarcza jeden zabieg laserem Q-switch). Niepożądane wybarwienie następuje najczęściej po ok. 1-2 lat od zabiegu. W przypadku wystąpienia u Pani/Pana tych efektów niepożądanych osoba wykonującą zabieg, w oparciu o swoją wiedzę znajdzie i wskaże możliwe do podjęcia działania zaradcze (będą to zabiegi dodatkowo płatne).

  1. CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA ODBIÓR I POSTRZEGANIE EFEKTU ZABIEGU

– intensywność koloru: spadek postrzeganej intensywności koloru pigmentacji w okresie od zabiegu do czasu wygojenia skóry (rany popigmentacyjnej ) który trwa ok. 30 dni od dnia zabiegu, związany jest z procesem  regeneracji i odbudowy tkanek po zabiegu, odtworzeniem ich struktur wraz z zawartymi w skórze naturalnymi kolorantami (melanina, betakaroten, hemoglobina) oraz ilością zaaplikowanego pigmentu w trakcie danej procedury zabiegowej.

Należy mieć na uwadze, że po pierwszym zabiegu pigment zostaje w skórze (w miejscach poddanych pigmentacji) w około 50% – 100%. Co oznacza, że NIE całkowite utrzymanie się pigmentu w skórze jest naturalne. W wyniku takiego nierównomiernego utrzymania się pigmentu w skórze, po pierwszym zabiegu makijaż permanentny może być asymetryczny.  Podczas wspomnianej wizyty „dopigmentowującej” schemat wykonania zabiegu jest powtarzany, uzupełnia się ubytki pigmentu powstałe po pierwszym zabiegu, wyrównywane są asymetrie, różnice w nasyceniu barw etc.

Trwałość makijażu zależy w dużej mierze od indywidualnego typu skóry i jej metabolizmu, dlatego nie jest udzielana żadna gwarancja w zakresie trwałości i blaknięcia wykonanego makijażu permanentnego. Generalnie przyjmuje się, że makijaż permanentny powinien być odświeżany raz na 12-18 miesięcy.

– wybarwienie i zmiana (inwersja) koloru: niektóre czynniki mające wpływ na to zjawisko zostały już wymienione powyżej. Należy jednak wymienić dodatkowe czynniki które mają na to wpływ: ilość, intensywność, aktywność i występowanie naturalnych kolorantów skóry m.in.: betakaroten, melanina, hemoglobina, bilirubina itp, ponieważ postrzegany kolor stanowi syntezę kolorystyczną koloru pigmentów oraz naturalnych barwników skóry, a ich proporcje są zmienne u każdego człowieka. Ponadto należy uwzględnić:

– procesy tzw. biodyfuzji transmisji biernej ( przemieszczanie się pigmentu w głąb tkanek) co w powiązaniu ze zmianą proporcji kolorów mających wpływ na w/w syntezę kolorystyczną oraz zjawisku Tyndala powoduje zmianę percepcyjną postrzeganego koloru.

– przy ocenie koloru niezwykle ważne są kwestie związane z indywidualną zdolnością do postrzegania barw. Mają na nią wpływ czynniki zewnętrzne (np. rodzaj światła) oraz te leżące w osobie klientki/klienta ( indywidualna wrażliwość na postrzeganie kolorów, działanie aparatu wzroku etc.).

– kształt: Organizm i ciało człowieka jest wytworem natury i zgodnie z wiedzą wynikającą z antropometrii na twarzy człowieka symetria nie występuje nigdy, czyli zasadą panującą w naturze jest asymetria. Osoba wykonująca zabieg makijażu permanentnego nie może wprowadzić wykonując zabieg pigmentacji pełnej i ścisłej matematycznej symetrii w zakresie pigmentowanego kształtu, ale będzie się umiejętnie posługiwała zasadami symetrii i zasadą złotego podziału, aby nadać twarzy i pigmentowanym elementom wrażenie bliskie symetrii, podkreślając i wzmacniając walory urody. Należy jednak przy tym pamiętać, że zabieg makijażu permanentnego nie jest zabiegiem medycznym czy zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, ani kosmetologicznym kształtującym powłoki skórne lub usta czy powieki, a osoba wykonująca zabieg korzysta z ograniczonych środków i metod w tym zakresie, ograniczając się wyłącznie do efektów optycznych (percepcyjnych). Zabieg makijażu permanentnego nie zmieni fizjonomicznych rysów twarzy danej osoby, może jedynie optycznie maskować niedoskonałości i uwydatniać walory.

– kształt w połączeniu z kolorem: Wzajemne odziaływanie kolorów i kształtów jest bardzo szeroko opisane i zaprezentowane w literaturze związanej z teorią koloru oraz percepcją wzrokową (zjawiska optyczne). Zabieg makijażu permanentnego opiera się głównie na współdziałaniu koloru i kształtu w celu osiągnięcia prognozowanego efektu zabiegowego. W związku z powyższym niezwykle ważnym etapem procedury zabiegowej jest etap rysunku wstępnego, który obejmuje ustalenie następujących elementów pigmentacji: kształtu pigmentacji obejmującego w szczególności  jego okolice, rozmieszczenie, rozmiar, formę, wyprofilowanie, proporcje oraz sposób jego wypełnienia, metodę, technikę i sposób wykonania pigmentacji oraz kolory pigmentów, które będą użyte do wykonania zabiegu. W procesie tych ustaleń wymagane jest wzajemne współdziałanie klientki/klienta oraz osoby wykonującej zabieg, przy czym obie strony zachowują w tym zakresie pełną autonomię woli. Co oznacza, że klientka może nie zaakceptować przedstawionej jej propozycji w przedmiotowym zakresie i zrezygnować z wykonania zabiegu, ale również i osoba wykonującą zabieg  (linergistka) może odmówić wykonania zabiegu, jeżeli uzna oczekiwania klientki/klienta za nierealistyczne lub wykraczające poza preferowany przez nią standard estetyczny. Tylko po wyrażeniu przez klientkę/klienta pełnej akceptacji i świadomej zgody na w/w elementy pigmentacji, osoba wykonująca zabieg przystąpi do procedury pigmentowania. Jakikolwiek późniejszy dysonans poznawczy występujący po stronie klientki/klienta, nie może obciążać osoby wykonującej zabieg. W przypadku  konieczności wprowadzenia na wniosek klientki/klienta jakichkolwiek późniejszych zmian lub  modyfikacji wyżej wymienionych elementów pigmentacji, które miały by nastąpić po pierwszym zabiegu  pigmentacji (podczas dopigmentowania/dopigmentowań), te zmiany i modyfikacje będą traktowane jako rozszerzenie zakresu zabiegu co może  skutkować koniecznością poniesienia dodatkowych opłat.

  1. WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA PRZED ZABIEGIEM

Działania przygotowawcze do zabiegu makijażu permanentnego są wieloetapowe i składają się z wielu elementów. Działania przygotowawcze powinny obejmować nie tylko skórę, ale i cały organizm, aby zapewnić jak najszybszą i właściwą regenerację i odbudowę tkanek oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań itd. Dlatego zalecamy aby w okresie przedzabiegowym uzupełnili Państwo ewentualne niedobory we własnym organizmie niezbędnych dla procesów gojenia mikroelementów ( m.in. VIT D, E, C , żelazo), przy czym najbardziej optymalną formą tego uzupełnienia jest właściwa i bogata w/w mikroelementy dieta, ale możecie również Państwo korzystać z szerokiej oferty suplementów diety. W dniu zabiegu nie należy pić kawy oraz innych napojów zawierających kofeinę oraz na 48h przed zabiegiem alkoholu.

BRWI: Tydzień przed planowanym zabiegiem nie wykonujemy henny. Brwi można standardowo regulować. Zaleca się stosowanie suplementu diety Aescin lub Niverosin w tabletkach, w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, przed zabiegiem i po zabiegu.

POWIEKI: Na zabieg przychodzimy bez tuszu i cieni na powiekach. Jest to ważna kwestia, ponieważ zmywanie powiek preparatami do demakijażu podrażnia powiekę, powoduje jej chwilowe przekrwienie i może to owocować niepożądanymi skutkami podczas zabiegu makijażu permanentnego.  Sztuczne rzęsy należy zdjąć kilka dni przed zabiegiem makijażu permanentnego powiek. Zaleca się stosowanie suplementu diety Aescin lub Niverosin w tabletkach, w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, przed zabiegiem i po zabiegu. Nie można stosować odżywek do rzęs minimum 30 dni przed zabiegiem (odżywki do rzęs powodują rozrost i rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych na powiekach, co mogłoby owocować rozlaniem się pigmentu pod skórą).

USTA: Podczas zabiegu i 7 dni przed zabiegiem na ustach nie może występować opryszczka. Wirus opryszczki pospolitej HSV jest powszechnie występujący w całej populacji i dlatego dobrze jest zażywać zapobiegawczo np. Hascovir (dostępny bez recepty) w dawce 2*200 mg co 12 h, 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. W przypadku wątpliwości co do możliwości stosowania przez Panią/Pana tego lub podobnych leków prosimy skonsultować się z lekarzem. Zaleca się stosowanie suplementu diety Aescin lub Niverosin w tabletkach, w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, przed zabiegiem i po zabiegu.

  1. WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA PO ZABIEGU:

W ciągu najbliższych 3 – 10 dni zabarwienie zblednie o 20 – 60% dlatego nie należy niepokoić się zbyt intensywnym kolorem makijażu występującym bezpośrednio po zabiegu. Właściwy efekt widoczny będzie po ok. 14-30 dniach. Podczas wizyty „dopigmentowującej” schemat wykonania zabiegu jest powtarzany, uzupełnia się ubytki pigmentu powstałe po pierwszym zabiegu, wyrównywane są asymetrie, różnice w nasyceniu barw etc.

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu. Pomaga ona szybko pozbyć się podrażnień i dłużej cieszyć się nowym makijażem. Prosimy o dokładne zapoznanie się z listą wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu.

OGÓLNE WSKAZANIA PO ZABIEGU Po zabiegu, osoba wykonująca zabieg, szczegółowo omówi zalecenia pozabiegowe, wyda preparaty służące do pielęgnacji pozabiegowej oraz przekaże broszurkę informacyjną o postępowaniu pozabiegowym. Preparaty przekazane przez osobę wykonującą zabieg, należy nakładać za pomocą jednorazowych aplikatorów lub umytych dłoni. Preparaty te nakładamy w postaci bardzo cienkiej warstwy, aby uniknąć powstania okluzji czy odpażenia i rozwoju bakterii beztlenowych. Należy zachować szczególną higienę dłoni oraz unikać przypadkowego i odruchowego dotykania obszaru pigmentacji. Po zabiegu najczęściej następuje wysięk krwi lub płynów surowiczych, w takim przypadku należy delikatnie oczyszczać obszar zabiegowy (do ustąpieniu wysięku, najczęściej wysięk surowiczy ustępuje do 6 godzin po zabiegu) za pomocą jednorazowych wacików kosmetycznych lub innych miękkich materiałów opatrunkowych, zwilżonych roztworem soli fizjologicznej lub letnią, przegotowaną wodą. Oczyszczanie należy wykonać delikatnie, unikając mocnego pocierania, drażnienia i rozmiękczania. Zalecana jest zmiana pościeli oraz ręczników, a w przypadku pigmentacji ust wymiana szczoteczki do zębów.

Przez 48h po zabiegu: Nie można spożywać alkoholu a przez 24h po zabiegu napojów zawierających kofeinę (cola, kawa).

Przez 10 dni po zabiegu: Nie można wykonywać makijażu w obszarze poddanym zabiegowi (aż do całkowitego zagojenia się skóry w tym miejscu). Nie można stosowania kremów, toników, płynów micelarnych oraz żadnych innych produktów zawierających substancje aktywne. Nie można uprawiania sportu ani żadnych intensywnych treningów. Pigmentowanej strefy nie wolno drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę strupka oraz stosować peelingów.

Przez 30 dni po zabiegu: Nie można się opalać, korzystać z solarium, basenu i sauny.

PIELĘGNACJA BRWI:

Przez pierwsze 4 godziny, regularnie wg. potrzeby, oczyszczamy brwi z płynu surowiczego oraz przed pójściem spać (przemywamy miejsce zabiegowe wacikiem nasączonym przegotowaną wodą).

Przed snem (w dniu zabiegu) oraz w następnych dwóch dniach pielęgnujemy brwi nakładając cieniutką warstwę TRIBIOTICu (dwa razy dziennie).

Po upływie dwóch dni, zmieniamy krem pielęgnacyjny na „Neba” (krem przeznaczony do pielęgnacji tatuażu i makijaży permanentnych). Kremem tym pielęgnujemy brwi przez 5 dni (dwa razy dziennie).

W/w preparaty do pielęgnacji otrzyma Pani od osoby wykonującej zabieg.

Hennę możesz wykonać dopiero całkowitym zagojeniu się skóry.

PIELĘGNACJA UST: Przez pierwsze 3 godziny, regularnie wg. potrzeby, oczyszczamy usta z płynu surowiczego (przemywamy miejsce zabiegowe wacikiem nasączonym przegotowaną wodą).  Po upływie 3 godzin zaczynamy pielęgnację ust preparatem TRIBIOTIC, który stosujemy przez dwa dni, kilka razy dziennie (nie dopuszczając do przesuszenia ust). Po dwóch dniach przechodzimy na pielęgnację ust pomadką ochronną (bezbarwną, bezwonną, bez konserwantów i perfum). Pielęgnujemy usta tak często jak jest potrzeba, nie dopuszczając do przesuszenia.

PIELĘGNACJA OCZU: Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego oczu zaleca się stosowanie zimnych, czystych okładów w celu zmniejszenia opuchlizny. Przez 3 godziny po zabiegu obserwujemy czy występuje wyciek surowiczy, jeżeli tak, to usuwamy go przemywając powieki wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Przed snem (w dniu zabiegu) oraz w następnych siedmiu dniach pielęgnujemy powieki nakładając cieniutką warstwę TRIBIOTICu (dwa razy dziennie).

Preparat służący do pielęgnacji otrzyma Pani od osoby wykonującej zabieg.

  1. PO ZAGOJENIU

Promieniowanie UV bardzo wpływa na blednięcie pigmentu, dlatego najlepiej zrezygnować z opalania twarzy lub nakładać filtr SPF50 przy opalaniu lub wizytach w solarium. Zabiegi złuszczania chemicznego, mechanicznego i zabiegi laserowe mogą w istotny sposób wpływać na kolor pigmentu i jego trwałość.

 

Imperial Studio makijażu permanentnego Poznań

Bez-nazwy-1_27 509 180 160 
1436190702_Facebookinsta

makijaż permanentny cena i opinie Poznań

Secretcats.pl
Facebook
Online Reputation Management